Archiwum bloga

WSZYSTKIE

Warzywa a zdrowie

Po bardzo długim i gorącym lecie, które pozwoliło nam zapomnieć jak to jest, gdy za oknem zimno – przyszła jesień. Póki co piękna i złota, ale nigdy nie wiadomo kiedy pogoda się załamie, a my będziemy musieli radzić sobie z wirusami, przeziębieniami, gorączkami i katarami. Warto zawczasu budować swoją odporność! W tym z pewnością pomoże nam marchewka! Tak! Najzwyczajniejsza, znana wszystkim marchewka!

Czytaj więcej

Stary Folwark Tumiany – pyszne jedzenie w środku Warmii

Środek lata – idealny czas na kulinarne wycieczki. Jest niedaleko miejsce, gdzie momentalnie można zapomnieć o zgiełku miasta, a do tego fantastycznie zjeść. Zabieram Was na przejażdżkę do Tumian. To mała wieś na wschód od Olsztyna. Wystarczy 30 minut w samochodzie i świat nagle jakby zwalnia.

Czytaj więcej

Śniadanie z kimś fajnym – Anna Drobnica i Kamil Rózicki z Palarni Kawy Lani Coffee

Zapraszam na kolejne „Śniadanie z kimś fajnym”. Jak zwykle ugościło nas Lago Cafe & Restaurant, a zdjęcia do wywiadu zrobiła niezawodna Fotografka.

Tym razem moimi gośćmi jest para w życiu i w biznesie. Ania Drobnica i Kamil Rózicki – to odważni młodzi ludzie, którzy postanowili, że nauczą nas picia wartościowej kawy. Podczas stażu na Hawajach mała czarna zawróciła im w głowie na tyle, że po powrocie, w niewielkim Morągu otworzyli pierwszą w naszym regionie Palarnię Kawy Lani Coffee. Ludzie pukali się w czoło, a oni nie zważając na wszelkie kłody rzucane im pod nogi i przeciwności losu dążyli do swego celu. Udało się! Poznajcie ich historię.

Czytaj więcej

Subiektywny poradnik – 8 olsztyńskich restauracji, do których warto zabrać mamę na Dzień Matki

Zanim rzucicie się na mnie ze swoimi racjami i typami – proszę bardzo abyście przypomnieli sobie definicję słowa „subiektywny”. To słowo klucz. Typy są absolutnie moje i można się z nimi zgadzać lub nie. Szanuję Wasze zdanie, bo każdy ma swój gust. A o gustach jak wiadomo się nie dyskutuje. Jedni lubią pizzę na grubym, inni na cienkim etc. Pamiętajmy o tym.

Przeprowadziłam wewnętrzny eksperyment, który polegał na jak najszybszym wynotowaniu pierwszych dobrych skojarzeń smakowych. Polegało to mniej więcej na tym, że gdy pomyślałam o pysznej sałacie, to od razu przed oczami miałam Malta Cafe, gdy pomyślałam o deserze, to na myśl przyszła mi Casablanca. I tak dalej… Zapraszam zatem na bardzo szybki i subiektywny poradnik – 8 olsztyńskich restauracji, do których warto zabrać mamę na Dzień Matki.

Czytaj więcej