Blog

Co pysznego przeczytać #2

Zapraszam na kolejny wpis z cyklu „Co pysznego przeczytać?”. W moje ręce wpadła tym razem bardzo pouczająca książka autorstwa francuskiej dietetyczki i trenerki oraz specjalistki ds. żywienia Vanessy Bediaï-Haddad. Książka odpowiada na wiele nurtujących pytań. Zdradza również sekret, że to co człowiek je, wpływa na jego sposób myślenia, postrzegania własnego ciała i życia. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby stosować zbilansowaną i zróżnicowaną dietę, opierająca się na dobrej jakości, lekkostrawnych produktach, które organizm bez problemu przyswoi.

#2 Co pysznego przeczytać?
Digest Food. Dieta na dobre trawienie i przyswajanie tego co najlepsze.
Autorka: Vanessa Bediaï-Haddad
Wydawnictwo: MUZA SA
Data premiery: 14.03.2018 r.
Ilość stron: 120

O książce:

Na 120 stronach znajdziecie sporo praktycznej wiedzy oraz przepisów. Ta książka to nie tylko zbiór wskazówek, które pomogą usprawnić trawienie oraz przeciwdziałać wielu niedogodnościom związanych z problemami trawiennymi. To również zestaw przepisów na lekkie dania, korzystne pod względem odżywczym, a przede wszystkim łatwo przyswajalne.

Dowiecie się jakie nawyki żywieniowe trzeba wdrożyć, aby dieta była zrównoważona. Jakich produktów unikać, a po jakie sięgać przy dolegliwościach jelitowych. Jak naturalnie zmniejszyć zgagę i refluks, albo jak radzić sobie z zespołem jelita drażliwego. Autorka podaje nam konkretne wskazówki – pisze jakie jeść owoce i warzywa, jakie nasiona  i inne produkty, które są antidotum na różnego rodzaju zaburzenia układu pokarmowego.

spis treści

spis treści zbliżenie

W Digest Food znajdziemy sporo wiedzy, w łatwo przyswajalnych tabelkach. Znajdziemy też wiele odpowiedzi na nurtujące nas pytania np. o to czym właściwie jest indeks glikemiczny, jak działają enzymy trawienne, czym jest mikrobiota, jak wygląda diagnostyka celiakii, czym jest FODMAP.

Indeks glikemiczny

 O autorce:

Vanessa Bediaï-Haddad to paryska dietetyczka, specjalistka ds. żywienia i trenerka. W swojej pracy łączy wiedzę z zakresu odżywiania oraz wykorzystywania składników i odżywczych z podejściem behawioralnym. Pomaga, wpiera i motywuje tych którzy borykają się z problemami akceptacji własnego ciała lub wagi oraz z zaburzeniami łaknienia.

o autorce

O przepisach:

Przepisy w tej książce zostały podzielone na trzy części: smoothies i przekąski, dania główne i desery. Przy każdym z przepisów znajdziemy krótki opis oraz wskazówki na temat ewentualnych zamienników czy dodatków. Ponadto znajdziemy dokładnie opisane korzyści odżywcze.

dorsz w mleku kokosowym

ry z na mleku

okładka tył

  • Share

Brak komentarzy

Odpowiedz