Blog

7 gadżetów, które warto mieć w swojej kuchni!

Aby gotowanie i pieczenie było łatwiejsze i przyjemniejsze, warto mieć na stanie kilka rzeczy. To one sprawią, że poczujemy się pewniej, nawet jeśli nie jesteśmy masterchefami.  Przygotowałam dla Was 7 gadżetów, które warto mieć w swojej kuchni. Przetestowałam je osobiście i z pełną odpowiedzialnością polecam. Wszystkie z tych rzeczy, a nawet dużo więcej znajdziecie w sklepie ArtCook.

1. Podkładka pod przybory kuchenne

Zapomnijcie o ubrudzonym blacie podczas gotowania, mieszania i próbowania! Ta silikonowa podkładka fantastycznie sprawdza się w mojej kuchni! Oprócz tego, że nie muszę ciągle szukać łyżki, którą wcześniej odkładałam gdziekolwiek, to zwyczajnie pozwala utrzymać porządek podczas gotowania. Odkładanie brudnych łyżek na talerzykach, które tłuką się, to już nie dla mnie! To samo z papierowym ręcznikiem do którego wszystko się przykleja. Szacun dla młodej marki Tomorrow’s Kitchen, która wpadła na coś tak banalnego i jednocześnie genialnego. Do wyboru macie różne rozmiary oraz dwa kolory. Podkładkę śmiało możecie myć w zmywarce.

podkładka

2. Tester do ciasta

Na bank nie raz widzieliście w przepisach „piec do suchego patyczka”. W popłochu wówczas szukaliście wykałaczki (która niejednokrotnie okazywała się za krótka) lub patyczka od szaszłyków. Moja Mama natomiast w szufladzie z przyborami kuchennymi trzymała druty do robótek ręcznych, co nie do końca rozumiałam jako dziecko. Po latach jednak wszystko stało się jasne. Miała swój tester do ciasta! Ja również mam, ale dużo bardziej stylowy!

Tester do ciasta marki Tala, oprócz tego, że jest zwyczajnie przydatny, to również pięknie wygląda. Swoim retro wzornictwem nawiązuje do kolorów typowych dla angielskich kuchni z minionych lat. Warto podkreślić, że marka Tala, to jeden z najstarszych angielskich producentów akcesoriów do pieczenia i dekorowania. Są na rynku od 1899 roku i jak na mój gust, wiedzą jak robić fajne gadżety.

tala-tester-do-ciast-retro__10B09102-b

3. Mieszadło do kruchego ciasta

Och jak ja życia nie znałam, póki nie zaczęłam używać mieszadła do kruchego ciasta marki Tala. To kolejny gadżet, który ułatwi Wam życie. Gwarantuję! To niebywałe jak mocny uchwyt i kilka drucików może fantastycznie połączyć masło z mąką. Robienie kruchych ciast z tym mieszadłem stanie się przyjemnością. Dzięki temu urządzeniu do minimum ograniczymy ocieplanie ciasta, co często dzieje się, gdy wyrabiamy je ręcznie.

tala-mieszadlo-do-kruchego-ciasta-tala__1565

4. Uniwersalny duży nóż

Bez porządnego noża w kuchni ani rusz! Duży Fiskars Avanti, to chyba jeden z najpopularniejszych produktów tej firmy. Lekki i dobrze leżący w dłoni to „must have”  każdej kuchni.  Świetny do krojenia mięsa, warzyw czy owoców. Zarówno surowych jak i gotowanych. Zamiast wielu noży – jeden porządny! W małej kuchni to bardzo wygodna zasada, której trzymam się od lat. Nóż bez problemu można myć w zmywarce.

fiskars avanti

5. Ostrzałka do noży i nożyczek

Jak już szarpniecie się na porządny nóż, który odmieni Wasze gotowanie, to nie zapomnijcie o ostrzałce. Bo nic Wam po tępym narzędziu. A jak kupować, to porządną – Fiskars Essential. Ta właśnie taka jest. A co najlepsze – naostrzycie nią również noże z ząbkami oraz nożyczki. To kolejny produkt, który można myć w zmywarce, nadaje się dla osób prawo i leworęcznych.

ostrzałka6. Miarki kuchenne

Kolejną niezwykle przydatną rzeczą podczas gotowania są miarki. Często dosypujemy lub dolewamy coś na oko. Ale jest też wiele przepisów, w których precyzyjne odmierzenie składników jest kluczowe, aby osiągnąć sukces. W tym pomogą fantastyczne i pięknie wykonane miarki firmy Tala, o której pisałam Wam już wcześniej przy okazji testera do ciast i mieszadła. Nawet jeśli nie jesteście fanami precyzyjnego odmierzania, to miarki będą pięknie wyglądały jako ozdoba kuchni.

W zestawie znajdziecie 5 miarek ze stali nierdzewnej, spiętych kołem. Łyżeczki mają pojemność 1,25 ml, 2,5 ml, 5 ml, 7,5 ml, 15 ml, zaznaczoną i wyrażoną na ich uchwytach w ‚łyżeczkach do herbaty’.

miarki tala

7. Foremka do ciastek

Pomyślicie… też mi gadżet. No i możecie mieć rację. Ja jestem jednak zdania, że ciekawych foremek nigdy za wiele. Ta akurat jest na tyle fajna, że pozwoliła mi stworzyć efektowne ciastka z witrażykami. Jest porządnie wykonana ze stali nierdzewnej i jestem przekonana, ze wytrzyma wiele lat.

foremka-do-wykrawania-ciastek-serce-2w1-birkmann-122-161

To tylko mała część gadżetów, które warto mieć w swojej kuchni i założę się, że każdy z Was ma swoje ulubione. Chętnie dowiem się, co jeszcze polecacie, aby pichcenie sprawiało jeszcze większą przyjemność.

ArtCook

  • Share

Brak komentarzy

Odpowiedz