Blog

Patelnia tytanowa Woll – nie do zdarcia!

Chcę Wam pokazać produkt który zmienił moje życie! Nie żartuję! Uwierzcie mi, że patelnia tytanowa Woll to czysta magia. I warto wydać na nią każde pieniądze!

Patelnia tytanowa Woll -dlaczego ona?

Jeśli miałabym wymienić narzędzie z którego najczęściej korzystam w kuchni, to bez wątpienia byłaby to patelnia. A skoro mam używać czegoś prawie codziennie, to musi to być coś solidnego. Patelnia tytanowa Woll okazała się być idealna.  Do tej pory na moich palnikach regularnie pojawiały się patelnie ceramiczne, teflonowe i inne stosunkowo niedrogie wynalazki, które w miarę szybko kończyły swój żywot z przyczyn naturalnych. Po prostu zużywały się. Okazuje się, że żyłam wiele lat w niewiedzy. Choć wydawało mi się, że poprzedniczki w pełni mnie satysfakcjonowały – to dopiero teraz gdy zamieszkała ze mną patelnia tytanowa Woll widzę, że gotowanie, smażenie i pieczenie (tak, tak pieczenie również!) zyskały w ostatnich dniach nowy nieznany mi dotychczas wymiar.

Po takim wstępie zapewne nie zdziwi Was, że wszelkie patelnie, z których do tej pory korzystałam poszły w odstawkę. No dobra, pewnie zastanawiacie się w czym ta jest lepsza od innych – zresztą to samo pytanie zadały mi już moje koleżanki, którym w ramach marketingu szeptanego i zwyczajnej przyjacielskiej przysługi nakazałam zapoznać się z tym fantastycznym produktem.

jajka sadzone na patelni tytanowej Woll

Zbliżenia na jajka w patelni tytanowej Woll

Zbliżeie na rączkę patelni tytanowej Woll

Same zalety?

Otóż moi drodzy – ta patelnia właściwie nie ma żadnych wad. To znaczy znalazłam jedną małą, ale po przemyśleniu sprawy stwierdzam, że to jednak zaleta. Ale o tym nieco dalej! Patelnia tytanowa Woll z linii Shafir Lite jest uniwersalna – oznacza to, że mogą jej używać zarówno posiadacze kuchenek indukcyjnych, elektrycznych, gazowych, a nawet węglowych!

Śmiem twierdzić, że to chyba najlepsza patelnia na rynku dla wszystkich fit maniaków. Oczywiście jak to bywa przy tak nowoczesnych produktach – nano kompozytowa nieprzywierająca powłoka „non stick” sprawia, że Shafir Lite to patelnia do smażenia bez tłuszczu, która pozwala w niektórych przypadkach w ogóle go wyeliminować! Fantastyczna sprawa dla wszystkich dbających o swoje zdrowie!

Jeśli ekologia nie jest Wam obca – to ucieszy Was również fakt, że ta magiczna patelnia charakteryzuje się niespotykanym nigdzie indziej przewodnictwem i kumulacją ciepła, co znacząco wpływa na zmniejszenie zużycia energii do gotowania (50-60% oszczędności) i pieczenia (ok. 90% oszczędności)! Robi wrażenie, prawda?!

Niektóre z modelów

patelnia tytanowa Woll i pieczone warzywa

Rant patelni tytanowej Woll

No właśnie – patelnia, patelnia, a ja już dwa razy wspomniałam o pieczeniu. Nie przewidzieliście się – w tej patelni możecie również piec! Czyli w całości, razem z rączką wkładać ją do piekarnika nagrzanego nawet do 250 °C. To fantastyczne, gdy chcecie jakąś potrawę dopiec np. z góry. A teraz hit – patelnia wyposażona jest w pokrywkę z hartowanego i polerowanego, żaroodpornego szkła  – to oznacza, że ją również możecie używać w piekarniku do 250 °C. Chcecie zrobić w patelni ciasto?! Czemu nie! Przy tym naczyniu tylko wyobraźnia Was ogranicza.

Kolejna rzecz która zrobiła na mnie wrażenie to fakt, że gotując i smażąc nie muszę do mieszania potraw używać jedynie drewnianych i plastikowych łopatek i łyżek. Specjalna szlachetna powłoka – ceramika tytanowo-szafirowa zapewnia długą żywotność naczyń. Są one w dużo większym stopniu odporne na ścieranie niż inne. To oznacza koniec nerwowego szukania na dnie szuflady jedynej drewnianej łopatki w domu! Patelnie tytanową Woll możecie też spokojnie myć w zmywarce, ale uwierzcie mi – nie ma takiej potrzeby. Jej mycie to poezja. Nic nie przywiera nawet po konkretnym smażeniu czy pieczeniu!

Sprawdźcie również inne produkty. W repertuarze firmy znajdziecie m. in. patelnie do naleśników, patelnie grillowe oraz mojego osobistego faworyta, czyli patelnię z odpinaną rączką, która idealnie sprawdzi się w małej kuchni.

patelnia tytanowa Woll

Czas napisać o wadzie, która okazała się jednak zaletą. Patelnia jest ciężka. To dosyć kłopotliwe jeśli gotujecie w stylu Jamiego Olivera, czyli nie używacie do mieszania narzędzi, a jedynie potrząsacie patelnią. Niemniej jednak posiadając tytanową patelnie Woll, stajecie się równocześnie posiadaczami fantastycznego narzędzia do samoobrony lub ćwiczenia bicepsów ;) Ten fragment potraktujcie oczywiście z przymrużeniem oka.

Kupić?

Podsumowując – jeśli cenicie sobie wygodę, funkcjonalność i produkty na lata – to tytanowa patelnia Woll jest dla Was. Gotowanie to Wasza pasja? A może dopiero zaczynacie i boicie się, że jajko sadzone nie wyjdzie, kotlety się przypalą, a risotto przywrze? Ta patelnia Wam pomoże. Poważnie! Uwierzcie mi, że ciężko coś na niej przypalić. Ciepło rozchodzi się na niej równomiernie a brzegi są wysokie, co tylko dodatkowo ułatwia prace.

Święta tuż tuż i to idealny moment, aby zmienić starą patelnie na nowszy, a właściwie nawet nowoczesny model! Myślę, że Wasi bliscy również nie obrażą się, gdy dostaną ją w prezencie. Ja już ją mam i nie wyobrażam sobie bez niej gotowania, smażenia i pieczenia. Cieszę się, że pomoże mi w tegorocznych świątecznych przygotowaniach.

W związku z tym, że oszalałam na punkcie tej patelni spodziewajcie się w najbliższym czasie wielu przepisów z jej użyciem. Jeśli zdecydujecie się na zakupy w sklepie www.patelnie-tytanowe.pl, to na hasło: COPYSZNEGO15 otrzymacie rabat 15% na cały koszyk. Ważny do 15 grudnia 2017.

Taylor + Gilbert

Wpis powstał we współpracy ze sklepem www.patelnie-tytanowe.pl, który jest wyłącznym i oficjalnym dystrybutorem marki WOLL Cookware w Polsce.

Przekonałam Was? Chcielibyście w swej kuchni mieć fantastyczną patelnię zmieniającą życie?

  • Share