Blog

Inspirujące Piątki – nowy cykl

Zapraszam na pierwszą odsłonę moich Inspirujących Piątków. Mam nadzieję, że tym, co sama odkryłam, uda mi się Was zaciekawić i przede wszystkim zainspirować. Czego możecie spodziewać się tu co tydzień? Ano właśnie – prawie wszystkiego co szeroko związane z kulinariami. W każdy piątek, pięć inspiracji. To może być jakiś ciekawy link, blog, przepis, artykuł, książka. To może też być jakieś fajne miejsce, restauracja, kawiarnia, produkt. Wszystko to, co w jakiś sposób przykuło moją uwagę w minionym tygodniu. Zainteresowani? To zapraszam dalej.

  
1. Food Tube

Jeśli się wkręcicie, to przepadniecie. FoodTube Jamiego Olivera to różne programy i prowadzący. Znam go nie od dziś. Moi ulubieńcy to: Cupcake Jemma – czarodziejka od babeczek. Co ta dziewczyna wyrabia z muffinami! Gennaro Contaldo – szalony, starszy Włoch i Dj BBQ, który ze zwykłego grilla potrafi zrobić show na miarę światowej filmowej premiery oraz przystojny Aaron Craze, który niestety już prawie nie publikuje filmów. Znajdziecie jednak sporo starych. Koniecznie zajrzyjcie też na Drinks Tube. Genialne pomysły na szejki i drinki. Jeśli dobrze poszukacie, to znajdziecie też bardzo przydatne jednominutowe tipy Jamiego.

2.  Zielony Rondel

Na początku był blog, a potem dziewczyny popłynęły i tym oto sposobem Olsztyn może cieszyć się bistro z pysznym i uczciwym jedzeniem. Mam  nadzieję, że nie chwalę ich zbyt wcześnie.  Zielony Rondel działa od roku i ma się świetnie, o czym świadczą choćby komentarze na ich Facebooku. Skoro smakuje wszystkim to nie może być lipy. Czuć, że jedzenie robione jest z pasją.  Już nie mogę się doczekać kiedy znowu spróbuję ich ciekawej i zarazem prostej kuchni za naprawdę małe pieniądze.  Żałuję, że wcześniej nie zdecydowałam się żeby odwiedzić to miejsce.

3.  Pan Szama

pan szama na stronę

Miniony weekend spędziłam na Olsztyn Green Festival. Oprócz muzyki zwróciłam uwagę na food trucki, które z tejże okazji miały tłumnie przybyć do Olsztyna. No i faktycznie – było ich kilka, ale niestety część z zapowiadanych (a najbardziej mnie interesujących) nie dojechało. Całe szczęście dojechał Pan Szama i mieliśmy okazję zasmakować nagrodzonych Warszawską Pyzą klopsów. Jednym słowem – pyszka! Wersje dla roślinożerców i mięsożerców równie dobre. Ciekawe, kolorowe fajne połączenia. Ogromna porcja jedzenia (ledwo skończyliśmy!)  za 20 zł. Warta swojej ceny. Warszawo! Zazdraszczam!

Oprócz Pana Szamy próbowaliśmy również mocno kolendrowych dim sum od Parowaru. Oświećcie mnie! Nigdzie nie mogę ich znaleźć.  Facebook mi ich nie pokazuje, ba… nawet Google mi ich nie pokazuje. Buuu… Jakieś pomysły jak ich znaleźć?

4. Nowy przepis

recipe559ephoto_1353491779

Moja wirtualna książka kucharska, codziennie powiększa się o kilkanaście nowych przepisów. Głównym źródłem mych kulinarnych inspiracji są zagraniczne pisma i blogi.  Zarastam również makulaturą. Jednym słowem – dzień bez przejrzenia Pinteresta, dniem straconym. Przy okazji zapraszam na mój profil. Myślę, że punkt z ciekawymi przepisami „do wypróbowania” zagości na stałe w Inspirujących Piątkach.

Tym razem wynalazłam ciasto, chleb? Kolorowy warzywny wypiek. Wygląda uroczo i myślę, że jest to jedna z tych rzeczy, która przyciągnie wzrok wszystkich gości – jeśli zaserwujecie go np. podczas grilla. Przepis znajdziecie w brytyjskim magazynie Vegetarian Living.

5. POLSKA taste

polska taste
Polska Taste to ciekawy projekt mający przybliżyć znanym szefom kuchni i innym ciekawym osobom związanym z zagranicznymi kulinariami polskie smaki.

„Promujemy polską kuchnię na świecie w sposób wyjątkowy. Zapraszamy najlepszych szefów kuchni i autorytety z branży gastronomicznej tu, do Polski. Bo gdzie indziej mieliby poczuć POLSKA Taste, jeśli nie w Polsce?”

Gościem pierwszego spotkania była Alejandra Rivas, mistrzyni cukiernictwa, właścicielka lodziarni Rocambolesc, związana z najlepszą aktualnie restauracją świata – El Celler de Can Roca

Bardzo fajny artykuł o tej ciekawej kobiecie znajdziecie w magazynie Enter the ROOM.

Jak Wam podobają się moje inspiracje? Mam nadzieję, że każdy znalazł coś dla siebie. Jeśli jest coś czym chcielibyście podzielić się  – to śmiało! Czekam na Wasze komentarze :)

  • Share

komentarzy 5

  1. Rondel odwiedzam od roku, zawsze gdy jestem na mazurach, nigdy się nie zawiodłam. To ze zawsze jest tam kolejka tez o czymś świadczy. Polecam.

  2. Pingback: #2 Inspirujące Piątki - Co Pysznego?Co Pysznego?

Odpowiedz