Blog

#22 Inspirujące Piątki

To już 22 Inspirujące Piątki! Tak jak obiecałam, od jakiegoś czasu pojawiają się na blogu co drugi tydzień. Niestety nie zawsze znajduję dla Was odpowiednią ilość ciekawych kulinarnych newsów. Stąd ta decyzja. Dziś mam dla Was sporo ciekawostek. Sprawdźcie co wykombinował McDonald’s, jakie nowe wzory ma dla nas Bolesławiec oraz co można zrobić z klocków Lego.

 1. Książki zamiast zabawek w Happy Meal!

Brawo McDonald’s! Niestety –  póki co jedynie amerykański, ale lepsze to niż nic. Akcja była tymczasowa, ponieważ książki zamiast zabawek w dziecięcych zestawach Happy Meal były rozdawane jedynie między 9 a 15 lutego. Ta cykliczna inicjatywa ma na celu przeciwdziałać kryzysowi czytelnictwa, z którym zmagają się obecnie Stany Zjednoczone. Oprócz tego McDonald’s chciałby zerwać z łatką „chińskich zabawek” i zaoferować najmłodszym znacznie ciekawszą alternatywę. Warto przypomnieć, że swego czasu również polski oddział McDonald’s oferował swoim najmłodszym klientom książki. Pod koniec 2013 roku do zestawów Happy Meal dołączane były publikacje wydawnictwa Egmont z serii „Czytam sobie”.

Happy-Meal-Books

fot. McDonald’s

2. Kolacja dla bezdomnych z gwiazdką Michelin.

Jest w USA taki szef kuchni, który ma od lat gwizdkę Michelin. Nazywa się Vikas Khanna i w Nowym Jorku prowadzi restaurację hinduską. Jego życiorys, to gotowy scenariusz na film. Sam borykał się z bezdomnością. Jednak z pomocą przychylnych mu ludzi wyszedł z wszelkich kłopotów. W geście wdzięczności za to co zgotował mu los postanowił wydać kolację dla bezdomnych z tego samego przytułku w którym swego czasu i on przebywał. Tym samym przeszedł do historii za życia. Jak się okazuję Vikas Khanna nie spoczął na laurach i jeśli jest taka potrzeba to mocno angażuje się w pomoc potrzebującym. Tak było m. in. niedawno gdy Nowy Jork nawiedziły śnieżyce. Wówczas znowu wyszedł z pomocą bezdomnym, gotując im zupy i organizując ciepłe ubrania.

Vikas

3. Manufaktura Bolesławiec z nowymi wzorami.

Każdy z Was na bank choć raz w życiu miał styczność z naczyniami z Bolesławca. Nawet jeśli nie mieliście świadomości, że to one. Charakterystyczne wzory i kolory zapadają w pamięć. Manufaktura Bolesławiec jest jednym z nielicznych, polskich producentów, który wywodzi się z obszaru gdzie niezmiennie stosuje się  tradycyjne rzemiosło. Jednocześnie firma nie chce bazować wyłącznie na nim i z ogromnym szacunkiem dla tradycyjnych wzorów, dynamicznie inwestuje w swój rozwój zapraszając do współpracy znanych designerów. Tym samym przy współpracy ze znaną projektantką Dorotą Koziarą powstały cudowne nowe wzory – kolekcja „Renesans”!

bolesławiec

4. Polski grafik robi z Lego jedzenie

Klocki Lego – przedmiot pożądania każdego tatusia ;) No dobra, mamy też. Tak czy siak, to tak samo dobra zabawka dla dzieci jak i dla dorosłych. Polski grafik – Michał Kulesza –  poszedł o krok dalej i buduje z Lego atrapy jedzenia, które łączy z rzeczywistymi przedmiotami. Takim oto sposobem powstało naprawdę sporo ciekawostek.

fot-michał-kulesza-5.900.601.s

5. Najlepsze reklamy jedzenia na Super Bowl

Super Bowl to w USA najważniejsze sportowe wydarzenie roku – finałowy mecz o mistrzostwo w futbolu amerykańskim zawodowej ligi NFL. Ponieważ tego dnia cała Ameryka zasiada przed telewizorami to również święto reklamodawców. Super Bowl jest nie tylko wydarzeniem sportowym, ale także kulturalno-rozrywkowym. W przerwie finału (tzw. half-time show), ma miejsce koncert muzyczny, a udział w nim uważany jest za wyróżnienie dla artysty. Wróćmy jednak do reklam. Agencje przez cały rok pracują nad tym aby emitowany tego dnia spot był jedyny, wyjątkowy i niepowtarzalny, tym bardziej, że sumy jakie wykładają na to wydarzenie reklamodawcy są horrendalne!

W sieci znalazłam przegląd najlepszych reklam jedzenia. Niżej mój faworyt! I wcale nie ma to nic wspólnego z tym, że sama jestem posiadaczką jamnika ;)

  • Share