Blog

#20 Inspirujące Piątki

Oto dziś zapraszam na okrągłe, dwudzieste już Inspirujące Piątki. Czas leci jak szlony, ale to zupełnie mnie nie zniechęca i z jeszcze większą przyjemnością wyszukuję dla Was ciekawe około kulinarne newsy. Dziś będzie m. in. o kelnerach, których waga wpływa na nasze kulinarne wybory oraz o Muminkach, które umilą nam towarzystwo w kawiarni. Na deser – Angela Merkel do schrupania! ;)

1. Jak waga kelnera wpływa na nasze kulinarne wybory?

Tak jak można było przypuszczać, nie bez znaczenia na nasze zamówienie ma postura kelnera który obsługuje nas w restauracji. Naukowcy przeprowadzili badanie z którego wynika, że bardziej krągła obsługa  sprawia, że zamawiamy więcej. To oczywiście wielkie uproszczenie, ale jednak jest coś na rzeczy skoro przebadane osoby, obsługiwane przez kelnerów „przy kości” 4-krotnie częściej niż inni klienci – zamawiały deser, a o 17 proc. częściej prosiły o alkohol.

restauracjaaa

2. Zjedz Angelę Merkel!

Masz ochotę jej dogryźć?! Mówisz i masz! Już teraz możesz wyciąć sobie ciastka w kształcie profilu twarzy kanclerz Niemiec. Takie foremki do wykrajania wymyśliła ekipa z Phil Goods. Bardzo fajna opcja, choć osobiście wolałabym zeżreć jakiegoś polskiego polityka. Nie pogardziłabym kaczkami! Upiekłabym na brązowo i zjadła, aby nie zostało ani jedno ciastko! ;)

angela

3. Poproszę Lemmiego z lodem!

Wrzucałam już tego newsa na fanpage „Co Pysznego?”. Warto jednak przypomnieć! Jack Daniel’s z colą oficjalnie został nazwany „Lemmy”. Wszystko na cześć zmarłego niedawno lidera zespołu Motörhead, Lemmiego Kilmistera. Determinacja fanów muzyka doprowadziła do tego, że producent whisky przychylił się do propozycji, aby cole z Danielsem nazwać imieniem muzyka, który uwielbiał ten trunek.

– Jesteśmy zaszczyceni mogąc w imieniu całego przemysłu wprowadzić nazwę „The Lemmy” do każdego baru na świecie! – powiedział Michael Politz, wydawca „Food & Beverage”.

lemmy

4. Czy w Krakowie nie zjemy już pizzy z pieca opalanego drewnem?

Wszystko wskazuje na to, że faktycznie tak będzie. Nie od dziś Kraków zmaga się z nie lada problemem. Smog stał się na tyle poważną sprawą w Małopolsce, że tamtejsi radni wprowadzają antysmogową, kontrowersyjną uchwałę.

Projekt zakłada duże zmiany, które uderzą m.in. w pizzerie. Smog w Krakowie jest tak groźny, że całkowicie zakazane ma zostać palenie węglem i drewnem. Dotyczyć to ma również domowe kominki rekreacyjne, jak i urządzenia wykorzystywane do gotowania i pieczenia. Włączone są w to piece na drewno w pizzeriach.

pizza

5. Nie masz z kim zjeść kolacji? Muminki polecają się do towarzystwa!

Ależ to cudowny pomysł! Mało kto z nas lubi jeść sam. Poza tym podobno to niezdrowo! Dowiedziała się o tym pewna fińska kawiarnia i stworzyła miejsce w którym towarzystwa dotrzymują… Muminki. Na oko zwyczajna kawiarnia, ale atrakcje zaczynają się, gdy przyjdziesz do niej samotnie.

Widząc takich gości, obsługa lokalu proponuje im umilające posiłek towarzystwo. Jeśli klient wyrazi zgodę, do stolika przynoszony jest… pluszowy Muminek! Najczęściej przy stoliku zasiada Mamusia lub Tatuś Muminka.

z19466591Q,Kawiarnia-Muminkow-w-Kuopio-w-Finlandii

fot. pannari.fi

  • Share

Brak komentarzy

Odpowiedz